SK CZ

Kúpele Sárvár

Hotely, pobyty, wellness

História kúpeľov Sárvár

Kúpele Sárvár Maďarsko

Sárvár, mesto s bohatou históriou, bolo osídlené už v dobe neolitu. Dokazuje to viacero archeologických nálezísk. Prvá osada tu však podľa historických dokumentov vznikla až počas Rímskej ríše.

 

Sárvár mal dobrú strategickú polohu, bol bol dôležitou vojenskou križovatkou. Práve preto tu vznikla už vtedy prvá pevnosť, ktorá bola neskôr prestavaná na hrad.

Prvé tlačiarne v Sárvári

Práve hrad sa stal aj sídlom jednej z prvých tlačiarní v celom Maďarsku. Z tejto tlačiarne pochádza aj prvá kniha v maďarskom jazyku. V 16. storočí sa historicky zaujímavé mesto Sárvár stal centrom kultúry a vzdelania.

Maďarské kúpele Sárvár

Termálne pramene v meste boli objavené až pri experimentálnych vrtoch v 60. rokoch 20. storočia. Odvtedy sa maďarksé mestečko Sárvár rozvíja predovšetkým ako kúpeľné mestečko.

 

V súčasnosti v ňom žije viac ako 15 tisíc obyvateľov a navštevujú ho tisíce turistov a chorých, ktorí využívajú liečivú silu termálnych prameňov.

 

Ubytovať sa môžu v niektorom z ubytovacích zariadení, ktoré ponúkajú na výber aj relaxačné, liečebné a iné pobyty spolu s wellness službami.

 

 

© kupele.sarvar-spa.info TOPlist